Często dostajemy od Was zapytania dotyczące tego, czego możecie się spodziewać podczas trwania animacji, czy wszystkie atrakcje uda nam się zrealizować, czy dzieci będą się bawić, czy jesteśmy w stanie ich zaangażować itd. Chciałabym Wam nieco zobrazować na czym polega wlot z animacjami. Temat ten jest tak obszerny, że postanowiłam podzielić go na kilka części. W tym poście opiszę pewniaczki każdych animacji, czyli to, co zawsze się sprawdza i co zawsze u nas się pojawia.

Najważniejszą, priorytetową sprawą dla nas jest uśmiech i dobra zabawa uczestników. Z całym szacunkiem do Was rodzice, ale to właśnie uczestnicy czyli najczęściej dzieci są naszymi najważniejszymi klientami. Zamawiając wlotkęBB zadajecie pytania, czy animatorki pobawią się z dziećmi w przeciąganie liny. Odpowiedź brzmi oczywiście, że tak! Pod warunkiem, że one same będą tego chciały. Zawsze staramy się zabawę dopasować do ich indywidualnych preferencji, tak, by czas spędzony z nami był fantastyczną zabawą.

Co zatem jest pewniaczkiem każdych animacji?

wpis-czego-mozesz-spodziewac-sie-na-animacjach
tutorial wlotkabb

Bez chusty animacyjnej nie wyobrażamy sobie żadnych animacji. Jest ona uwielbiana przez dzieci i dorosłych. Istnieje szalenie dużo zabaw z jej użyciem. Wszystkie cechują się tym, iż integrują całą grupę. Każdy, kto tylko ma ochotę może dołączyć do zabawy. Nie będę Wam tu zdradzać szczegółów, dlatego, że każdy wlot na Waszą imprezę ma być też poniekąd niespodzianką. Jednakże możecie mieć pewność, że na pewno zabierzemy ją do Was.

wpis-czego-mozesz-spodziewac-sie-na-animacjach
tutorial wlotkabb

O malowanie twarzy dostajemy chyba najwięcej pytań. Czy malujemy profesjonalnymi farbkami, czy mogą one uczulać, jak się to zmywa i ile malowidło się trzyma. Tak, malujemy wyłącznie profesjonalnymi farbkami, które są przetestowane i nie uczulają dzieci. Są to zwykle firmy Snazaroo i Superstar. Oczywiście dzieci, które są alergikami, bądź mają problemy skórne nie powinny dla własnego bezpieczeństwa się malować, jednak o takiej sytuacji animatora powinien poinformować rodzic/ opiekun. Malowidła utrzymują się do pierwszego kontaktu z wodą, i w taki też sposób można je zmyć, przydatny może być również płyn do demakijażu. Jeśli chodzi o wzory, mamy swoje propozycje i malujemy to, co wybierze sobie dziecko J Nie martwcie się, że Wasza córeczka zamiast pięknego motyla wybiera sobie pająka na policzku- może wyglądać będzie nieco creepy, ale szczęście równe 200% jest ważniejsze i pozwólcie jej na spełnienie małych marzeń/ życzeń.

wpis-czego-mozesz-spodziewac-sie-na-animacjach
tutorial wlotkabb

Kochani bez tej atrakcji nie może się odbyć żadna impreza. Absolutnie ulubiona zabawa dzieci. Łapanie i puszczanie baniek XXL. Podobnie, jak w przypadku malowania twarzy, do puszczania baniek XXL używamy wyłącznie płynów profesjonalnych. Bańki tworzą fantastyczne widowisko, angażują zarówno dzieci młodsze, starsze oraz dorosłych. Zabawa zawsze zaczyna się od tego, iż bańki puszczają animatorzy. Następnie pokazując w jaki sposób się je tworzy, oddają kije uczestnikom, tak, by każdy mógł spróbować.

wpis-czego-mozesz-spodziewac-sie-na-animacjach
tutorial wlotkabb

Zabawy plastyczne to świetny przerywnik podczas szalonej zabawy. Podczas prac plastycznych uczestnicy mają okazję nieco odpocząć, zrelaksować się, uruchomić swoją wyobraźnię. Oczywiście jest to bardzo dobre ćwiczenie sprawnościowe, które rozwija motorykę małą, czyli inaczej mówiąc ćwiczy dłonie i paluszki dzieci. Przy tej zabawie dzieci mogą nieco się ubrudzić farbą, ale pamiętajcie, że dziecko brudne to dziecko szczęśliwe i w myśl tej zasady staramy się nikogo nie upominać, nie przeszkadzać w tworzeniu dzieła. A są to dzieła przeróżne, możecie się spodziewać malowania na streczu, malowania na płachcie materiału, tworzenia małych prac- to wszystko zależne jest od tematu animacji, możliwości, miejsca, przestrzeni itd. Podczas przyjęć weselnych nie malujemy farbami (wiemy, że dzieci mają na sobie piękne kreacje i staramy się, by ich nie ubrudzić).

Pozdrawiamy wlotkaBB