Slime to absolutnie zabawka roku 2019. Dzieci za nią szaleją. Skąd ten fenomen? Slime lub inaczej nazywany glut jest zabawą sensoryczną, to znaczy, że pobudza zmysł wzroku i dotyku. Lepiąc, wałkując, tworząc dziecko ćwiczy swój układ propriocepcyjny, a ten wpływa na dobór odpowiedniej siły ruchu, napięcia mięśniowego a także koordynacji i płynności ruchowej. Kolejną pozytywną stroną zabawy glutem, jest fakt, że rozwija ona kreatywność, pozwala się dziecku skupić i odprężyć.

Dorośli bardzo różnie reagują na tego typu  atrakcje. Jedni sami chętni włączają się w zabawę, inni kręcą nosem. O pozytywnych aspektach napisałam powyżej, a teraz wróćcie na moment pamięcią do swojego dzieciństwa. Kto z nas nie lubił bawić się mokrym piaskiem, a  niejednokrotnie nawet błotem? Czy pozwalacie dzieciom na takie szaleństwa?

Zastanawiacie się, czy taka zabawa jest bezpieczna? I tak i nie. Oczywiście nie jest to dobre dla małych dzieci, ze względu na to, iż wszystko co biorą do ręki, próbują również zasmakować. My do tworzenia naszego slimu użyłyśmy kleju PVA i aktywatora marki Tuban, który nie zawiera niebezpiecznej substancji, jaką jest boraks.

Slime glut jest obecnie numerem 1 w naszym domu, co zainspirowało nas do wprowadzenia ich w ofertę wlotkiBB. Możecie zamówić warsztaty slime glut, na których będziemy tworzyć różne rodzaje glutków, lub domówić je do animacji urodzinowych, weselnych lub innych. Pamiętajcie, że każdy wlot na Waszą imprezę ustalamy indywidualnie i to wy decydujecie, co chcecie, aby się na nich znalazło.